Terapie/masáže

Terapie/masáže

[us_single_image image=“59″]

Ayurvédska masáž – Abhayanga

Abhyanga znamená nanášanie oleja na telo a je to staroveká Ayurvédska masážna terapia.  Táto masáž nepracuje s hlbokým tlakom na svaly a tkanivá, to znamená že je vysoko relaxačná pretože vôbec nebolí. Namiesto toho sa zameriava na vmasírovanie účinných látok do tela, ktoré postupne prenikajú až do buniek, čo vyvoláva liečenie na bunkovej úrovni.

[us_single_image image=“58″]

Ayurvédska masáž hlavy

Shiro abhyangam (širo abjangam), ciže masáž hlavy, je označovaná ako antistresová masáž. Pomáha zmierňovať bolesti hlavy a očí, uvoľňuje pohyb v ramenách a šiji.

Masáž hlavy podporuje rast vlasov a zlepšuje ich kvalitu, povoľuje svalstvo vlasmi porastenej pokožky hlavy. Pomáha taktiež odstrániť psychickú únavu, podráždenosť, emocionálny stres, je vhodná ako doplnková terapia pri depresiách a úzkosti. Navodzuje pocit pokoja a duševnej pohody. Podporuje činnosť nervového systému, stimuluje obehový a lymfatický systém, odstraňuje toxické látky z tkanív, urýchľuje proces celkového očistenia organizmu, odstraňuje poruchy spánku a nespavosť, zvyšuje koncentráciu a zjasňuje myslenie. Masáž je možné v polohe ležmo alebo po sediačky. Používa sa pri nej ájurvédsky bylinný olej.

[us_single_image image=“44″]

Akupresúrna masáž

Akupresúrna masáž nahrádza akupunktúru a v niektorých prípadoch je ešte efektívnejšia terapeutická metóda. Masáž sa robí cez oblečenie a aplikuje sa pri nej tlak na akupunktúrne body ako i meridiány – energetické dráhy v našom tele. Výsledkom je nielen uvoľnenie svalov, ale i celkové upokojenie a prepojenie tela a mysle. Na výber máte od masáž chodidiel až po celotelovú masáž.